< Wróć

Rośnie zatrudnienie i wynagrodzenia

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Główny Urząd Statystyczny podał najnowsze dane dotyczące zatrudnienia i wysokości wynagrodzeń uzyskiwanych przez pracowników sektora przedsiębiorstw. Nasza gospodarka powoli wychodzi z kryzysu, jaki miał miejsce w 2012 roku, choć przeciętny obywatel niekoniecznie musi to wyraźnie odczuwać.

GUS w swoim komunikacie podaje, że zatrudnienie w sektorze przedsiębiorstw we wrześniu bieżącego roku było większe o 0,8 proc. w stosunku do września 2013 roku. Z kolei w tej samej perspektywie czasowej wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw zanotowały wzrost o 3,4 proc.

Wyniki te były przewidywane przez ekonomistów. Piętnastu analityków ankietowanych przez ISBnews oceniało, że wzrost zatrudnienia w sektorze przedsiębiorstw wzrośnie w przedziale od 0,0 do 0,8 proc. Średnią wyliczono na poziomie 0,69 proc., wobec wzrostu w sierpniu w wysokości 0,7 proc. rok do roku. Nieco bardziej optymistycznie oceniano wzrosty wynagrodzeń w tym samym sektorze. Ekonomiści prognozowali, że wzrosną one o 2,8-4,2 proc. rok do roku, przy średniej na poziomie 3,5 proc. – takim samym, jak w sierpniu 2014 roku.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

0
Would love your thoughts, please comment.x