< Wróć

Czy PRL powróci?

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

PRL, czyli Polska Rzeczpospolita Ludowa, była ustrojem w naszym kraju, który istniał w latach 1952-1989. Wydaje się, że PRL bezpowrotnie przeminął po okresie transformacji i przeprowadzeniu daleko idących reform. Na zawsze zniknęły z rynku znane wówczas marki. Dziś powracają w wielkim stylu.

Przedsiębiorcy korzystają przy tym na sentymencie konsumenckim. Klienci chętnie sięgają po dawne, znane produkty marek PRL-owskich. Dlatego w sklepach coraz częściej można kupić Polo Coctę i zaspokoić pragnienie, kupić buty Relaksy, ubrania z Pewexu, czy rowery Romet. Do łask wróciła marka Unitra czy traktory z Ursusa, który przed latami 90-tymi ubiegłego stulecia biły rekordy popularności wśród rolników.

Dziś zakup towarów opatrzonych markami PRL-owskimi nie sprawia żadnej trudności. Wystarczy mieć pieniądze, a można kupić wszystko to, czego nie można było nabyć w latach przed transformacyjnych. Wówczas trzeba było najpierw zdobyć kartki lub talony na wybrany produkt, odstać swoje w kolekcje do sklepu lub zapisać się na listę kolejkową. W tamtym czasie zdobycie roweru Romet, tzw. składaka, dla dziecka było wyczynem godnym najlepszych sportowców.
Reaktywacja marek PRL to na szczęście wyłącznie zabieg handlowy i nie grozi nam powrót to kartek czy do kolejek w sklepach.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

1
0
Would love your thoughts, please comment.x