< Wróć

Zatrudnienie w nowoczesnych firmach

Sytuacja na polskim rynku pracy zdecydowanie się poprawiła. We wrześniu 2014 roku według Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej stopa bezrobocia rejestrowanego wyniosła 11,7 proc. Pojawiają się nowe oferty pracy w Urzędach Pracy, także te pochodzące od najbardziej nowoczesnych firm.

„Puls Biznesu” podaje, że w III kwartale 2014 roku przedsiębiorstwa zaliczane do tzw. nowoczesnej gospodarki odnotowały 4,03 procentowy wzrost zatrudnienia w porównaniu rok do roku. Pierwsza połowa roku była dla nich trudna, ale obecnie znów zatrudniają i poszukują specjalistów na konkretne stanowiska pracy.

Spółka ADP Polska, która przygotowuje cykliczne raporty na temat zatrudnienia w branży nowoczesnych firm podkreśla, że mniejsze przedsiębiorstwa, zatrudniające do 500 pracowników, zwiększyły zatrudnienie o 4,39 proc., a większe o 3,85 proc. To czwarty kwartał z rzędu, kiedy takie pozytywne wyniki notowane są w tej branży. Mniejsze firmy mają bardziej elastyczne możliwości dostosowania się do zmieniającej się sytuacji rynkowej, dlatego też mogą szybko reagować na zmieniające się gusta klientów.

 

 

Komentarze

  • kinczan pisze:

    Te firmy mają dokładnie ten sam problem co wszyscy – zbyt wysokie koszty działalności. Kiedy przenoszono mi działalność do UK, schemat Pawła Kurnika, normalnie nie wierzyłem, że coś takiego jest możliwe, a jednak udało się diametralnie ograniczyć koszty. Ale skoro u nich kwota wolna to 50k, zus jest dwa razy niższy, a to wcale nie koniec zwolnień podatkowych, to jak sytuacja ma wyglądać inaczej?

  • Dodaj komentarz

    Twój adres email nie zostanie opublikowany.