< Wróć

Staże w państwowych spółkach ale za darmo

[Głosów: 0   Average: 0/5]

Już wiosną 2015 roku najlepsi studenci i absolwenci wyższych uczelni będą mieli szansę odbywać staże w flagowych spółkach z udziałem Skarbu Państwa. Staż zapewni możliwość gromadzenia cennych doświadczeń zawodowych oraz prestiż danej osoby. Niestety, młodzi ludzie decydujący się na staż w bogatych spółkach Skarbu Państwa nie będą mogli liczyć na zarobek.

Staże w administracji rządowej mają być darmowe. Będą one kierowane do magistrów i inżynierów we spółkach z udziałem państwa. Mają one być organizowane w branży energetycznej, m.in. w spółce Enea i Energa czy PGE i Tauron, w branży finansowej – w PKO BP czy PZU, w branży zbrojeniowej – w Polskiej Grupie Zbrojeniowej, w branży petrochemicznej – w PKN Orlen czy w Grupie Lotos, oraz w branży wydobywczej – np. w KGHM.

Szanse na staż wiosną przyszłego roku otrzyma 100 osób, autorów najlepszych prac magisterskich i inżynierskich, obronionych w 2014 roku. Prace mają być oceniane przez kapitułę konkursową składającą się z prezesów spółek oraz ministra skarbu.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.