< Wróć

Tylko 3 lata na umowach czasowych

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Wiceminister pracy, Radosław Mleczko zapowiada, że najpóźniej w I kwartale 2015 roku do Sejmu trafi projekt dotyczący zmian w umowach czasowych. Po wprowadzeniu przez rząd nowelizacji przepisów dotyczących umów cywilnoprawnych, przyszedł czas na zmiany dla umów zawieranych na czas określony. Rząd chce, aby maksymalnie takie umowy były zawierane na 36 miesięcy.

Do 21 listopada tego roku będą trwały konsultacje społeczne i międzyresortowe dotyczące tego projektu. Zgodnie z założeniami, miałby on zostać przyjęty w IV kwartale tego roku. Po nowym roku mogłyby rozpocząć się prace Sejmowe.

Poselski projekt zakłada, aby pracodawca był zobowiązany do potwierdzenia na piśmie warunków zatrudnienia jeszcze przed podjęciem pracy przez pracownika. Ministerstwo Pracy chce ograniczyć zjawisko zatrudniania pracowników wyłącznie na umowach czasowych. Miałyby one trwać do 3 lat. Trzecia umowa czasowa automatycznie jest przekształcana na umowę stałą, na czas nieokreślony i zasada ta ma zostać utrzymana. Obecne przepisy prawa nie nakładają żadnych ograniczeń co do okresu trwania umów na czas określony.

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

0
Would love your thoughts, please comment.x