< Wróć

Problemy z zatrudnianiem pracowników

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dziennik „Rzeczpospolita” wskazuje na rosnące problemy firm z zatrudnianiem nowych pracowników. Pomimo faktu, że bezrobocie w Polsce nadal utrzymuje się na bardzo wysokim, dwucyfrowym poziomie, przedsiębiorcy mają realne kłopoty ze znalezieniem pracowników odpowiadającym ich wymaganiom.

Takie problemy zgłasza wiele firm, między innymi amerykański Amazon, który pod Wrocławiem wybudował swoją siedzibę na Polskę. Ma również oddział w Poznaniu. Nie może jednak skompletować swojej załogi, pomimo, że chce zatrudnić 4,5 tys. pracowników na stałe i 7,5 tys. pracowników sezonowych. We Wronkach firma Samsung też zatrudnia, choć z marnym rezultatem.

W Polsce występuje problem niedopasowania kompetencji i umiejętności pracowników do oczekiwań potencjalnych pracodawców. Studenci wybierając kierunki studiów nie biorą pod uwagę tego, czy po ich skończeniu będą mieli szansę na pracę w zawodzie. Pracodawcy muszą zabiegać o chętnych do pracy, zwłaszcza fachowców, ale nie tylko. Wiele osób przebywających na bezrobociu, zarejestrowanych w Urzędach Pracy, nie chce pracować i nie szuka pracy. Takie zjawisko jest notowane w dużym stopniu zwłaszcza w zachodniej i południowej Polsce.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

0
Would love your thoughts, please comment.x