< Wróć

Na stacjach będzie jeszcze taniej

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Popularna benzyna bezołowiowa etylina 95 w cenie poniżej 5 zł za litr przestaje dziwić. Nie jest ona już tylko prognozą optymistycznie nastawionych ekonomistów, ale rzeczywistością. Specjaliści mówią nawet, że ceny na polskich stacjach benzynowych jeszcze spadną, co jest pozytywną informacją dla całej gospodarki, zwłaszcza dla branży transportowej.

Niskie ceny na stacjach benzynowych są wynikiem zniżkowych notowań ropy Brent na giełdzie w Londynie. Po raz pierwszy od września 2010 roku ropa staniała do 78 dolarów za baryłkę. Do świąt Bożego Narodzenia, jeśli trend na giełdzie londyńskiej się utrzyma, na wszystkich stacjach benzynowych w Polsce będziemy płacić za etylinę 95 poniżej granicy 5 zł.

Obecnie już teraz płacimy taką kwotę za litr diesla. Od połowy czerwca 2014 roku na stacjach benzynowych obserwujemy stopniowe obniżki. Wtedy średnio za litr diesla płaciliśmy 5,38 zł, a benzyny bezołowiowej – 5,49 zł. Po 5 miesiącach ceny spadły średnio o 40 groszy na litrze paliwa.

Obniżki na stacjach benzynowych są faktem, choć może nie są one na razie tak spektakularne jak wskazuje na to zniżka w cenie ropy Brent na giełdzie w Londynie. Jeśli złotówka się umocni względem funta brytyjskiego i innych, światowych walut, rachunki na stacjach będą jeszcze niższe.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

0
Would love your thoughts, please comment.x