< Wróć

Ulgi dla rodzin wielodzietnych

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Prezydent Bronisław Komorowski zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, podpisał w dniu 24 listopada 2014 roku ustawę, na mocy której zwiększeniu ulegnie wysokość ulg podatkowych u rodzin wielodzietnych. Dodatkowo, nowe limity będą obowiązywały już w trakcie rozliczeń PIT za rok 2014, do 30 kwietnia 2015 roku.

Zwiększeniu ulegną ulgi na trzecie i kolejne dziecko w rodzinie. Dotychczas ulga rodzinna w przypadku trójki dzieci wychowywanych przez podatników wynosiła 1112,04 zł na pierwsze i drugie dziecko, a na trzecie 1668,06 zł. Na czwarte i kolejne dziecko w rodzinie można było odliczyć po 2224,08 zł ulgi prorodzinnej.

Po zmianie przepisów ulga na pierwsze i drugie dziecko nie ulegnie zmianie, ale na trzecie wyniesie już 2000,04 zł, zaś na czwarte i kolejne dziecko wychowywane w rodzinie – 2700 zł. Takie zmiany mają wesprzeć wielodzietne rodziny w Polsce i pozwolić na rozwijanie modelu rodziny co najmniej 2+3. Jeśli podatnikowi zabraknie podatku do odliczenia pełnej kwoty ulgi, fiskus dopłaci mu do pełnego limitu odpisu, aby mógł odliczyć 100 proc. ulgi.

Zmiany nie dotyczą limitu dochodów, jaki trzeba spełnić korzystając z ulgi rodzinnej na jedno dziecko. Limit dla małżeństw i osób samotnie wychowujących dziecko wyniesie 112 tys. zł na rok, zaś dla osób korzystających samodzielnie z ulgi, ale nieposiadających statusu samotnego rodzica – 56 tys. zł.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

0
Would love your thoughts, please comment.x