< Wróć

PeoPay – płatności telefonem

Bank Pekao wprowadza w życie innowacyjne rozwiązanie płatnicze, pozwalające na dokonywanie płatności za zakupy w sklepach i punktach usługowych telefonem, wyposażonym z funkcję karty zbliżeniowej. Aby skorzystać z systemu PeoPay w Pekao SA trzeba jednak dysponować telefonem wyposażonym w antenę NFC. W przeciwnym wypadku nie będzie to możliwe.

Aby móc zacząć wykorzystywać swój telefon w tożsamy sposób jak kartę płatniczą z funkcją zbliżeniową, użytkownik musi zainstalować w swoim telefonie aplikację PeoPay w Pekao SA. Następnie klient musi zeskanować telefonem kod QR produkty, który wyświetli się w terminalu POS lub na telefonie sprzedawcy, o ile jego smartfon pełni rolę terminalu płatniczego.

PeoPay wymaga zasilenia konta bankowego klienta środkami finansowymi. Aplikacja jest powiązana albo z rachunkiem osobistym klienta albo ma charakter prepaid, dzięki czemu posiadanie konta w danym banku nie jest koniecznością.

Pekao zaprezentowało rozbudowany system PeoPay w standardzie HCE, pozwalający na dokonywanie płatności telefonem jak kartą zbliżeniową.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.