< Wróć

27,4 mld euro na infrastrukturę i środowisko

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

W środę, 17 grudnia 2014 roku Komisja Europejska przyjęła krajowy Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko, z którego dla Polski zostanie przeznaczone 27,4 mld euro. Mają one zostać wykorzystane na budowę dróg, modernizację kolei czy na zapewnienie bezpieczeństwa energetycznego kraju.

Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko to zdecydowanie największy program, jaki dotychczas został zatwierdzony przez KE. Obejmuje on swoim zasięgiem perspektywę finansową 2014-2020. Budżet programu opiewa łącznie na 32 mld euro, z czego wskazane 27,4 mld euro będzie pochodziło z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i Funduszu Spójności.

Program ma poprawiać inwestycyjną atrakcyjność Polski i wspomagać przestawianie się naszego kraju na gospodarkę niskoemisyjną. Pieniądze zostaną przekazane na projekty z dziedziny ochrony środowiska, przeciwdziałaniu zmianom klimatycznym oraz na bezpieczeństwo energetyczne czy na ochronę zdrowia. Polska dzięki niemu będzie miała szansę na spełnienie do 2020 roku udziału energii odnawialnej do 15 proc. i na redukcję gazów cieplarnianych o 20,6 proc. w porównaniu z 1990 roku.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

0
Would love your thoughts, please comment.x