< Wróć

Kiedy warto wykupić ubezpieczenie turystyczne?

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Wyjeżdżając na urlop, chcemy beztrosko spędzić wolny czas i zapomnieć choć na chwilę o problemach. Niestety najczęściej nie dopuszczamy do siebie myśli, że i w tym okresie jesteśmy narażeni na skutki nieprzewidzianych zdarzeń losowych. Ich następstwa, nie tylko zdrowotne, mogą pociągnąć po kieszeni. Jak się przed tym uchronić?

Najprościej jest wykupić ubezpieczenie turystyczne online lub w placówce stacjonarnej firmy ubezpieczeniowej. Problem w tym, że wakacyjne przyzwyczajenia Polaków – zarówno w kwestii wyjazdów krajowych, jak i zagranicznych – nie zawsze bywają rozsądne. Wolimy bowiem liczyć na łut szczęścia niż za kilka groszy wykupić dodatkowe ubezpieczenie. A warto, szczególnie w kilku istotnych sytuacjach.

1. Kiedy samodzielnie organizujesz wyjazd zagraniczny

Wtedy szczególnie warto wykupić ubezpieczenie turystyczne. A to dlatego, że nie jesteś w żaden sposób finansowo chroniony przed konsekwencjami nieprzewidzianych zdarzeń losowych.

O ubezpieczeniu turystycznym warto pomyśleć nawet wtedy, gdy posiadasz EKUZ (Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego). Pamiętaj, że karta daje ci dostęp do podstawowej opieki medycznej, a bezpłatne są tylko te usługi obowiązujące w danym kraju. Ponadto EKUZ nie zapewni ci transportu medycznego, jeśli o własnych siłach nie będziesz mógł wrócić do kraju.

2. Kiedy polisa z biura podróży zawiera wiele wyłączeń

Wielu turystów wychodzi z założenia, że skoro biuro podróży gwarantuje polisę, nie potrzebne jest dodatkowe ubezpieczenie. Problem w tym, że taka oferta zawiera wiele wyłączeń. Efekt? Może się okazać, że za leczenie zagraniczne trzeba będzie zapłacić z własnej kieszeni.

Mając wykupione dodatkowe ubezpieczenie turystyczne, dopasowane do potrzeb i oczekiwań, zyskuje się dostęp do znacznie szerszej ochrony ubezpieczeniowej. A to oznacza brak dodatkowych kosztów na wypadek leczenia za granicą.

3. Kiedy polisa z biura podróży opiewa na niską sumę

Bardzo często jest tak, że polisa oferowana przez biuro podróży opiewa na niską sumę. W efekcie za pobyt w szpitalu czy leczenie trzeba będzie dopłacić.

Wybierając dodatkowe ubezpieczenie turystyczne, sam decydujesz o sumie ubezpieczenia. Co prawda im będzie ona wyższa, tym wyższa będzie opłata, niemniej jednak – w razie nieprzewidzianych zdarzeń losowych – pozwoli na pełne pokrycie kosztów.

Porównaj ubezpieczenie turystyczne online

Jeśli chcesz mieć pewność, że wybierzesz odpowiednią polisę, możesz porównać ubezpieczenie turystyczne online. Wystarczy skorzystać z kalkulatorów na stronach internetowych firm ubezpieczeniowych lub porównywarek internetowych. Wpisując odpowiednie dane, można w krótkim czasie otrzymać szacowaną kwotę polisy.

Pamiętaj, że ubezpieczenie turystyczne to relatywnie niedrogie rozwiązanie. Wykupujesz je bowiem wyłącznie na okres wyjazdu – a ponieważ nie trwa on dłużej niż 10-14 dni, wówczas kwota nie jest duża. Może zaś zapewnić maksymalną ochronę i dać psychiczny komfort, pozwalając na pełen relaks.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

0
Would love your thoughts, please comment.x