< Wróć

Rok 2015 bez długich weekendów

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

O ile w 2014 roku wystarczyło pracownikom wzięcie zaledwie kilku dni urlopu, aby móc cieszyć się długim weekendem świątecznym czy majowym, o tyle w roku obecnym nie będzie to możliwe. W całym 2015 roku w pracy będziemy musieli spędzić 252 dni, czyli o dwa więcej, niż w roku ubiegłym.

Spowodowane jest to tym, że większość świąt i dni wolnych od pracy ustawowo, przypada na soboty i niedziele. W bieżącym roku najwięcej dni roboczych jest w lipcu – aż 23. Najmniej przepracujemy w styczniu, lutym, w maju, sierpniu i listopadzie -po 20 dni. Pamiętajmy, że za święta przypadające na sobotę należy nam się od pracodawcy dodatkowy dzień wolny. Weźmiemy go za 15 sierpnia – Święto Wojska Polskiego i Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny oraz 26 grudnia – drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia. Dzień wolny przysługuje pracownikowi, jeśli według obowiązującego go rozkładu czasu pracy inny dzień niż sobota jest dniem wolnym od pracy, a w dzień ten wypada święto.

Pamiętajmy, że liczba dni roboczych zmniejsza się w związku z korzystaniem przez pracowników z urlopów wypoczynkowych i wolnych dni na dziecko w wieku do 14 lat na opiekę. Dzięki temu liczba dni pracujących może zmniejszyć się do 232 dla pracowników zatrudnionych krócej niż 10 lat oraz do 226 dni dla pracowników ze stażem pracy powyżej 10 lat.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

13
0
Would love your thoughts, please comment.x