< Wróć

List polecony przez internet

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Zapowiada się rewolucja w zakresie usług świadczonych przez Pocztę Polską, za sprawą wdrażania w życie projektu informatycznego pod nazwą Envelo. Dzięki niemu będzie można wysyłać już listy polecone za pośrednictwem Poczty Polskiej, bez konieczności odwiedzania placówki pocztowej. Jak to możliwe?

Projekt informatyczny Envelo powstaje od 2012 roku i pod koniec 2015 roku ma on być już w pełni gotowy do użytku przez Pocztę Polską i jej klientów. Kolejnym etapem rozwoju systemu jest udostępnienie w trybie online możliwości wysyłania listów poleconych.

Przy użyciu własnego komputera można otworzyć edytor tekstowy na platformie pocztowej lub załączyć jako PDF treść listu poleconego. Nie trzeba zatwierdzać go przy użyciu podpisu odręcznego. Wystarczy skan podpisu. Taka praktyka znana jest między innymi bankom. Odręczny podpis będzie wymagany w sprawach sądowych, w których nie ma możliwości wysłania e-poleconego listu. Za pośrednictwem bezpiecznej skrzynki Envelo firma będzie mogła przesłać np. ofertę czy umowę do kontrahenta. A wydrukowany list polecony do odbiorcy dostarczy w krótkim czasie listonosz.

Neolist, drukowany, polecony, krajowy w wydruku czarno-białym będzie kosztował 5,20 zł, a w wersji kolorowej – 5,85 zł.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

1
0
Would love your thoughts, please comment.x