< Wróć

Czy Allegro zostanie sprzedane?

Jednym z największych serwisów internetowych w Polsce jest serwis aukcyjny Allegro.pl. Jego pozycji w polskiej sieci internetowej nie zagroziło nawet wejście na ten sam rynek giganta aukcyjnego – Ebay.com. Tymczasem, firma Naspers, będąca właścicielem Allegro, według amerykańskiej agencji Reuters szuka nowego nabywcy na swoje aktywa w Polsce.

Allegro jest niewątpliwie dojrzałym, świetnie prosperującym serwisem. Naspers właśnie z tych względów zamierza dokonać jego sprzedaży, co pozwoliłoby jej na szybszych rozwój na innych rynkach, w tym w Brazylii czy w Chinach, w branży e-handlu.

Nieoficjalnie wiadomo, że Allegro mogłyby kupić dwa największe polskie portale, mianowicie Onet.pl czy Wp.pl ( Wirtualna Polska). Samo Allegro nie skomentowało jeszcze doniesień medialnych na swój temat.

Firma Naspers kupiła serwis Allegro w 2007 roku za kwotę 1,44 mld dolarów i wykorzystała jego model biznesowy do uruchomienia bliźniaczej działalności w Czechach, Estonii, Rosji, na Ukrainie i Węgrzech. Serwis został założony w 1999 roku, a Grupa Allegro zarządza obecnie 75 serwisami w 17 krajach na 3 kontynentach.

Komentarze

  • […] rozsyłają wiadomości e-mail o zablokowaniu konta w portalu Allegro.pl. Kategorycznie nie należy na nie odpowiadać czy reagować w inny sposób. W wiadomości […]

  • Dodaj komentarz

    Twój adres email nie zostanie opublikowany.