< Wróć

11 proc. bezrobocia w 2015 roku

Badania przeprowadzone przez Work Service wskazują, że rok 2015 będzie rokiem ustabilizowania w sferze bezrobocia, a nawet wzrostu liczby osób pracujących. Niestety, nadal w naszym kraju ma utrzymywać się dwucyfrowe bezrobocie na poziomie 11 proc.

Pracownicy mogą za to liczyć na podwyżki uzyskiwanego wynagrodzenia. Polska będzie rozwijała rynek usług, a więc na pracę będą miały ogromne szanse osoby znające języki obce. W ofertach w 2105 roku będą przebierać pracownicy związani z nowoczesnymi technologiami, IT, energetyką, medycyną i motoryzacją. Także pracownicy produkcyjni nie będą mieli powodów do narzekań. Bezrobocie będzie spadać.

W Polsce występuje zróżnicowanie regionalne ofert pracy. W samej Warszawie szanse na zatrudnienie mają pracownicy produkcyjni, operatorzy wózków widłowych, rzeźnicy, drukarze i elektrycy. W sercu Śląska, w Katowicach poszukiwani są spawacze, ślusarze, mechanicy, elektrycy i tokarze, podobnie jak w Rzeszowie. W nowoczesnym Wrocławiu zatrudnienie bez trudu znajdują pracownicy logistyki, copackingu, elektrycy, ślusarze, mechanicy, monterzy i spawacze. Na rynku najtrudniej będzie pracownikom fizycznym, wykonującym proste prace, z uwagi na konkurencję ze strony imigrantów, chociażby Ukraińców.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.