< Wróć

35 dni urlopu? To tylko plotka

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Od pewnego czasu różnego rodzaju media informują opinię publiczną, że Polska, jako jeden z krajów unijnych, w którym podwyższono wiek emerytalny do 67 roku życia, będzie objęta dyrektywą UE wydłużającą urlop wypoczynkowy z 26 do 35 dni w roku. To tylko mrzonka i nie dajmy się nabrać na takie plotki.

Już w połowie 2014 roku pojawiła się propozycja wydłużenia urlopów wypoczynkowych polskich pracowników. Pisały o tym opiniotwórcze dzienniki, choć nie precyzowano pochodzenia informacji. Weryfikacja formalna wieści o wydłużeniu urlopu wypoczynkowego w Polsce potwierdziła, że są one wyssane z palca.

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej nie posiada żadnych informacji na temat takiej inicjatywy. Obecnie Komisja Europejska kontynuuje przegląd dyrektywy 2003/88/WE w sprawie czasu pracy, a konsultacje społeczne nad nią potrwają do 15 marca 2015 roku. Celem przeglądy jest przeanalizowanie, jakie zmiany do obecnych ram prawnych mogłyby być potrzebne do określenia przepisów dotyczących czasu pracy, które odpowiadały by różnym grupom interesu.

Żadne zagraniczne media nie podają, żeby w krajach o wieku emerytalnym do 67. Roku życia miało przysługiwać 9 dni urlopu więcej niż dotychczas.

 

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

6
0
Would love your thoughts, please comment.x