< Wróć

Ponad 8-procentowy wzrost produkcji przemysłowej w Polsce

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Główny Urząd Statystyczny podaje, że w ostatnim miesiącu ubiegłego roku zanotowano wzrost o 8,4 proc. w ujęciu rocznym produkcji przemysłowej w naszym kraju. To bardzo dobra informacja, która korzystnie wpłynęła na notowania giełdowe i na umocnienie się złotego na rynku walutowym.

Obok produkcji przemysłowej, w grudniu 2014 roku wzrosty notowała także branża budowlana. W reakcji na podane w środę, 21 stycznia 2015 roku przez GUS dane, złoty umocnił się wobec dolara i euro, a na giełdzie widoczne były zwyżki.

Rzeczywiste wyniki podane przez GUS są lepsze od oczekiwań analityków. Spodziewali się oni, że w grudniu co prawda nastąpi wzrost produkcji przemysłowej, ale o 4,6 proc. rok do roku, zaś w perspektywie miesięcznej notowany będzie spadek o 5,9 proc. Spadek także był niższy – wyniósł 2,3 proc. w stosunku do listopada 2014 roku.

Oznacza to, że okres głębokiego spowolnienia polskiej gospodarki, zwłaszcza w obrębie przemysłu, pozostaje już tylko wspomnieniem, a perspektywy na kolejne miesiące 2015 roku są bardzo pozytywne. Polski sektor przemysłowy odbudowuje się, a nastroje przedsiębiorców ulegają znacznej poprawie.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

0
Would love your thoughts, please comment.x