< Wróć

Praca tymczasowa hitem w Polsce

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Agencje pracy tymczasowej prężnie działają na polskim rynku, a nasz kraj utrzymuje się w czołówce krajów europejskich pod względem wzrostu popularności takiego trybu wykonywania obowiązków zawodowych.

Dane Eurociett- Europejskiej Konfederacji Prywatnych Agencji Zatrudnienia wskazują, że większość państw Unii Europejskiej w ostatnim kwartale 2014 roku odnotowała zwiększenie liczby przepracowanych godzin przez pracowników tymczasowych. Jest to potwierdzenie pozytywnych zjawisk zachodzących w segmencie pracy tymczasowej i zwiększenia zapotrzebowania na usługi agencji angażujących do pracy pracowników tymczasowych.

W listopadzie ubiegłego roku średni europejski wskaźnik liczby przepracowanych przez pracowników tymczasowych w przeliczeniu na pełne etaty, wyniósł 1,9 proc. Praca tymczasowa traci na popularności we Francji i Szwajcarii, a staje się powszechna w Danii, Holandii, we Włoszech czy Belgii. W Polsce wskaźnik FTE – full time equivalent wyniósł +9,9 proc. Największy poziom osiągnął zaś w Danii – +15,3 proc.

Rośnie jednocześnie w Polsce dynamika obrotu całkowitego wygenerowanego przez agencje pracy tymczasowej – w III kwartale 2014 roku w Polsce wyniosła ona +18,1 proc.. Lepiej było jedynie w Danii – 20,5 proc. wzrostu.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
trackback
9 miesięcy temu

3pinafore


0
Would love your thoughts, please comment.x