< Wróć

Superurząd skarbowy dla rekinów biznesu

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Ministerstwo Finansów rozważa możliwość utworzenia tzw. superurzędu skarbowego przeznaczonego dla obsługi największych firm w Polsce. Eksperci pozytywnie oceniają ten pomysł, ale nie wiadomo, czy i kiedy superurząd miałby powstać.

Taka instytucja wyspecjalizowana byłaby w obsłudze dużych podatników, takich jak instytucje finansowe, w tym banki, duże koncerny energetyczne czy firmy petrochemiczne. Fiskus w takim przypadku mógłby skupić się na podmiotach o dużej skali działalności. Resort finansów jednocześnie zapewnia, że nie chodzi tu tylko o wnikliwe kontrolowanie podatników, lecz o zapewnienie komfortowej obsługi gigantów biznesu.

Superurząd skarbowy miałby docelowo obsłuchiwać firmy, których roczne przychody przekraczają 10 mln euro. Pomysł utworzenia nowego podmiotu fiskalnego będzie jeszcze poddany konsultacjom z rynkiem finansowym i największymi firmami. Celem działania urzędu będzie zidentyfikowanie kluczowych podatników, o wielkim stopniu i skali skomplikowania dokonywanych przez nich operacji gospodarczych.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

0
Would love your thoughts, please comment.x