< Wróć

Zarobimy więcej

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Najnowsze badanie Global Salary Increase Survey, przeprowadzone przez firmę doradczą Aon Hewitt, na które powołuje się w najnowszym wydaniu „Puls Biznesu”, dają dobre perspektywy na przyszłość dla polskich pracowników. Według badaczy, działające w Polsce firmy planują średnio 3,6 procentowy wzrost wynagrodzeń swoich podwładnych.

Największe szanse na podwyżkę płac mają wykwalifikowani specjaliści i co ciekawe – także pracownicy fizyczni. Wzrosty wynagrodzeń nie wynikają przy tym wyłącznie z podniesienia płacy minimalnej, z poziomu 1680 zł w 2014 roku do poziomu 1750 zł w roku obecnym. Badanie przeprowadzono na grupie 569 firm na świecie, w tym w 75 w Polsce, dlatego trudno mówić o jego miarodajności.

Jeśli rzeczywiście średni wzrost płac w Polsce wyniesie 3,6 proc., będzie to plasowało nasz kraj w gronie najhojniejszych członków Unii Europejskiej, również pod względem prognozowanych wskaźników inflacji, wynoszących 1,5 proc. Po uwzględnieniu prognozowanego wzrostu cen, realne uposażenie pracowników w Polsce wzrośnie o 2,1 proc. Płace w najbardziej rozwiniętych krajach europejskich zwiększą się średnio w tym roku o 2,53 proc., w porównaniu do 2,63 proc. w 2014 roku.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

1
0
Would love your thoughts, please comment.x