< Wróć

Miliony euro na przedsiębiorczych z Polski Wschodniej

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

W ramach nowej perspektywy unijnej 2014-2020, przedsiębiorcy z Polski Wschodniej będą mieli szansę na pozyskanie wsparcia finansowego na realizację innowacyjnych biznesów. W ten sposób Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju oraz Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości chcą zachęcić do aktywności przedsiębiorców i zatrzymać ich w Polsce.

O dofinansowanie mogą ubiegać się młodzi pomysłodawcy innowacyjnych biznesów, w wieku do 35 lat. W ramach programu „Polska Wschodnia”, jednak dziesiąta z puli 2 mld euro przeznaczona zostanie na „Platformy startowe dla nowych pomysłów”. Innowacyjne projekty biznesowe będą mogły pozyskać wysokie kwoty dofinansowania na rozkręcenie przedsiębiorstwa.

Ideą programu jest zatrzymanie migracji ludzi zdolnych, młodych i kreatywnych na terenie województw Polski Wschodniej. Przedsiębiorcy będą mogli ubiegać się maksymalnie o 800 tys. bezzwrotnej dotacji, ale będą musieli przy tym zapewnić 15 proc. wkładu własnego.

Na cały program przeznaczono 200 mln euro, ale zostanie poprzedzony on programem pilotażowym z budżetem 20 mln euro. Początkowo kandydat na przedsiębiorcę nie otrzyma do ręki pieniędzy. Przez 9 miesięcy będzie wspierany przez ekspertów, aż do stworzenia modelu biznesowego. Dopiero wtedy uzyska pieniądze.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

0
Would love your thoughts, please comment.x