< Wróć

Miliony euro na przedsiębiorczych z Polski Wschodniej

[Głosów: 0   Average: 0/5]

W ramach nowej perspektywy unijnej 2014-2020, przedsiębiorcy z Polski Wschodniej będą mieli szansę na pozyskanie wsparcia finansowego na realizację innowacyjnych biznesów. W ten sposób Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju oraz Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości chcą zachęcić do aktywności przedsiębiorców i zatrzymać ich w Polsce.

O dofinansowanie mogą ubiegać się młodzi pomysłodawcy innowacyjnych biznesów, w wieku do 35 lat. W ramach programu „Polska Wschodnia”, jednak dziesiąta z puli 2 mld euro przeznaczona zostanie na „Platformy startowe dla nowych pomysłów”. Innowacyjne projekty biznesowe będą mogły pozyskać wysokie kwoty dofinansowania na rozkręcenie przedsiębiorstwa.

Ideą programu jest zatrzymanie migracji ludzi zdolnych, młodych i kreatywnych na terenie województw Polski Wschodniej. Przedsiębiorcy będą mogli ubiegać się maksymalnie o 800 tys. bezzwrotnej dotacji, ale będą musieli przy tym zapewnić 15 proc. wkładu własnego.

Na cały program przeznaczono 200 mln euro, ale zostanie poprzedzony on programem pilotażowym z budżetem 20 mln euro. Początkowo kandydat na przedsiębiorcę nie otrzyma do ręki pieniędzy. Przez 9 miesięcy będzie wspierany przez ekspertów, aż do stworzenia modelu biznesowego. Dopiero wtedy uzyska pieniądze.

Komentarze

  • […] Rozwój unia wyda ponad 1,7 mld euro na działania, których celem jest lepsza aktywizacja zawodowa ludzi młodych na rynku pracy. Ma to doprowadzić do zdecydowanego zwiększenia liczby aktywnych zawodowo osób po […]

  • Dodaj komentarz

    Twój adres email nie zostanie opublikowany.