< Wróć

Pożyczki tylko dla bizneswoman

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Przedsiębiorcze panie oraz kobiety chcące założyć własną działalność gospodarczą mogą liczyć na uzyskanie nawet do 40 tys. zł pożyczki na preferencyjnych zasadach. Jej oprocentowanie wyniesie bowiem zaledwie 2 proc. w skali roku. Żaden bank komercyjny nie jest w stanie zapewnić swoim klientom takich warunków spłaty zobowiązania kredytowego.

Pożyczki dla przedsiębiorczych pan są wypłacane w ramach uruchamianego do marca 2015 roku funduszu pożyczkowego, którym dysponuje Polska Agencja Rozwoju Przemysłu. Pożyczki kierowane są do zamieszkałych na terenie Rzeczypospolitej Polskiej pań, które prowadzą lub zamierzają podjąć działalność gospodarczą w kraju.

Fundusz ma budżet rzędu 20 mln euro, z którego będą udzielane pożyczki bizneswoman w Polsce w kwocie od 20 do 40 tys. zł. Agencja w pierwszej kolejności uruchomi pilotażowy program Funduszu pożyczkowego dla kobiet w ośmiu województwach, w których zostanie wybranych 6 powiatów charakteryzujących się wysoką stopą bezrobocia. To właśnie w nich będą mogły być realizowane projekty finansowane ze środków pożyczkowych. Jeśli pilotaż pokaże popularność pożyczek i będą one pozwalały na osiąganie zamierzonych efektów, program zostanie rozszerzony na kolejne województwa i powiaty.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

1
0
Would love your thoughts, please comment.x