< Wróć

Uwaga na oszustwa na rynku pracy

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Poszukując pracy bezrobotni stosują wiele różnych metod, w celu znalezienia optymalnego zatrudnienia. Coraz częściej w tym względzie sięgają po serwisy ogłoszeniowe w Internecie. Policja przestrzega, aby być czujnym, bowiem oszuści znaleźli nową metodę na wyciąganie pieniędzy od ludzi poszukujących zatrudnienia.

Polega ona na tym, że w ogłoszeniu pracodawca żąda dokonania przelewu na podany rachunek. Kwota zwykle nie jest zbyt wysoka – np. 1 zł. Prośbę o przelew oszuści motywują tym, że jest to niezbędne dla potrzeb rozliczeń z fiskusem. Ewentualna strata złotówki nie jest kłopotliwa dla bezrobotnych, ale właśnie na tym żerują przestępcy.

Złotówka z konta bankowego osoby poszukującej pracy w rzeczywistości trafia na rachunek firmy pożyczkowej i od tego momentu przestępcy mają już wolną drogę do zaciągnięcia na rachunek danej osoby kredytu. Dług rzecz jasna nie jest spłacany, a poszukujące pracy osoby zmuszone są do spłaty długu w firmie pozabankowej wraz z naliczonymi odsetkami. To całkiem nowa metoda oszustwa, na którą warto zwrócić szczególną uwagę. Ewentualne straty finansowe osób dokonujących symbolicznego przelewu, mogą być liczone w dziesiątkach tysięcy złotych, jeśli dług w firmie pozabankowej się przedawni a dana osoba dowie się o nim dopiero po dłuższym czasie.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

0
Would love your thoughts, please comment.x