< Wróć

Uwaga na pracownika-złodzieja

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Pracownicy kradną – taką diagnozę można wysnuć na podstawie danych Ośrodka Badań Opinii Adama Kowalskiego, pochodzących z badań wykonanych na zlecenie Wydawnictwa Dawid. Już 25 proc. pracowników przywłaszcza sobie mienie pracodawcy.

Najczęściej pracownicy wynoszą z firmy drobne przedmioty o niskiej wartości, takie jak środki higieniczne – mydło, chusteczki, papier toaletowy, długopisy, ołówki, notatniki czy papier do drukarek. Są jednak i takie przypadki, gdy pracownik przywłaszczył sobie firmowy telefon, komputer, samochód, a nawet część koparko-ładowarki. Co więcej, połowa pracowników nie uważa za zdrożne okradanie własnej firmy.

Z kolei, raport Euler Hermes, przygotowany we współpracy z organizacją Pracodawcy RP wskazuje, że z pracowniczą nieuczciwością zmaga się 78 proc. firm w Polsce. Co trzeci zatrudniony korzysta ze służbowego komputera, telefonu i samochodu do celów prywatnych, a co czwarty oszukuje na rozliczaniu delegacji lub zwyczajnie kradnie rzeczy należące do firmy. Pracownicy nie mają świadomości, że ich nieuczciwe zachowania prowadzą do strat przedsiębiorców w handlu detalicznym sięgające miliardów złotych rocznie. Pracodawcy RP oszacowani, że branża na nieuczciwej działalności pracowników w 2011 roku straciła 1,7 mld zł.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

0
Would love your thoughts, please comment.x