< Wróć

Klienci mBanku! Uwaga na oszustów!

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Oszuści wymyślają coraz to nowe sposoby na to, aby wyłudzić od klientów banków poufne dane do logowania się w systemach transakcyjnych. Obecnie przestępcy na swój celownik wzięli klientów mBanku. Uwaga więc na rzekome maile od tego banku.

Wiadomości wysyłane są rzekomo od mBanku na przypadkowe adresy, a użytkownicy dowiadują się, że dostęp do konta został zablokowany z uwagi na „podejrzaną aktywność na koncie”. Aby odblokować swój rachunek należy zalogować się na podanej w mailu stronie internetowej, wpisując w odpowiednie pola swój login i hasło. Później klient jest przekierowany na kolejną stronę, już rzeczywiście należącą do mBanku, gdzie może się jeszcze raz zalogować sprawdzając, że wszystko działa poprawnie.

W ten banalnie prosty sposób oszuści wyłudzają dane. mBank alarmuje swoich klientów, aby nigdy i nikomu nie podawali danych do logowania w serwisie transakcyjnym. Strona wskazywana w mailach do internautów nadal działa, ale po wejściu na nią w przeglądarkach Chrome i Firefox widzimy czerwone ostrzeżenie „tę stronę zgłoszono jako oszustwo internetowe”.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

0
Would love your thoughts, please comment.x