< Wróć

Pracownicy niedoceniani przez pracodawców

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

O wartości firmy świadczy między innymi jej kadra pracownicza, która powinna być traktowana jak najcenniejszy zasób. Tymczasem, pracodawcy pokazują, że nie przywiązują się do pracowników i są skłonni zwolnić nawet doświadczonego podwładnego, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Niedocenianie pracowników jest zjawiskiem częstym w Polsce. Są oni wykorzystywani, a jeśli tylko wyrażą swoje niezadowolenie, pracodawca zwalnia ich, bowiem za drzwiami czeka kolejka chętnych na ich miejsce. Pracodawcy wykorzystują zaangażowanie pracowników, w szczególności młodych i ambitnych, w wykonywanie obowiązków zawodowych.

Pracownicy albo godzą się na takie traktowanie, ponieważ zdają sobie sprawę z występujących trudności na rynku pracy, albo upominają się o swoje prawa. W tym drugim przypadku pracodawca może się ich natychmiast pozbyć, przyjmując kolejnych młodych kandydatów. Brak szacunku do pracowników, często pracujących po wiele lat w tej samej firmie, to bolączka polskich firm. Pracodawcy, kierownicy i menadżerowie nadużywają swojej władzy w firmie, traktując w sposób niewłaściwy pracowników. Spóźniają się z wypłatą wynagrodzenia, a jeśli pracownik upomni się o nie – grożą zwolnieniem. Mamią podwładnych wizją zawarcia umowy na stałe, ale nie idą za tym żadne realne działania. Dlatego rotacja pracowników w niektórych miejscach pracy bywa ogromna.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

0
Would love your thoughts, please comment.x