< Wróć

Pracodawcy donoszą na ministra finansów

Do prokuratury wpłynęło zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa między innymi przez ministra finansów Mateusza Szczurka. Autorem doniesienia jest Związek Przedsiębiorców i Pracodawców, który uważa, że resort namawiał fiskusa do przeprowadzania kontroli w firmach w taki sposób, aby jak najbardziej efektywnie i skutecznie karać przedsiębiorców.

W odpowiedzi na informację o doniesieniu, Ministerstwo Finansów ocenia je jako absurd. Zawiadomienie wpłynęło do Prokuratury Rejonowej Śródmieście- Północ w Warszawie i dotyczyło podejrzenia popełnienia przestępstw ściganych z urzędu. ZPP wniósł o wszczęcie i przeprowadzenie postępowania przygotowawczego w sprawie.

W opinii związkowców, przedstawiciele resortu finansów, z Mateuszem Szczurkiem na czele, przekraczali swoje uprawnienia nakłaniając pracowników Izb Skarbowych do takiego prowadzenia kontroli, by w ich efekcie nakładano na przedsiębiorców kary finansowe. Dowodem w sprawie jest przekazana z anonimowego źródła notatka „Protokół z narady naczelników urzędów skarbowych województwa opolskiego z dnia 4 listopada 2014 r. w Izbie Skarbowej w Opolu”. ZPP nie chce, aby kontynuowano proceder zwiększania wpływów budżetowych kosztem uczciwych, kontrolowanych nierzetelnie przedsiębiorców.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.