< Wróć

Czy faks powinien odejść do lamusa?

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

W dobie internetu faks jako sprzęt biurowy poważnie stracił na znaczeniu. Zeskanowanie i wysłanie odpowiedniego dokumentu okazuje się o wiele wygodniejsze, szybsze i tańsze. Wydaje się więc, że tradycyjny faks, jako urządzenie stacjonarne, zostanie niedługo zupełnie wyeliminowany z biurowej rzeczywistości. Czy oznacza to jednak, że sam pomysł powinien zostać zapomniany?

Taniej, szybciej i wygodniej

Podstawowym problemem faksu jest to, że fizycznie zajmuje on sporo miejsca, samo jego użytkowanie natomiast przestało być tak wygodne, jak było jeszcze kilkanaście lat temu. Co jednak jeżeli zamiast tradycyjnego faksu pojawiłby się faks wirtualny? Jest to rozwiązanie niewymagające inwestycji w sprzęt, wygodniejsze i bardziej ekonomiczne (faks przychodzi np. Jako plik PDF). FCN jako jeden z głównych dostawców i pionierów telefonii VoIP na polskim rynku posiada takie rozwiązania w swojej ofercie.

Faks internetowy

Znajdujący się w ich ofercie Wirtualny Faks funkcjonuje w oparciu o łącze internetowe. Wystarczy zrobić zdjęcie lub skan wybranego dokumentu i przesłać je online na wskazany numer faksu. Wysyłka jednego faksu kosztuje tylko 5 groszy. Jest to więc koszt wielokrotnie niższy niż w przypadku tradycyjnych urządzeń. Lepiej wypada również szybkość wysyłki, zależna oczywiście od jakości połączenia internetowego, ale i tak zostawiająca w tyle faksy wykorzystujące tradycyjne linie. Jedną z głównych zalet internetowego faksu jest oczywiście wygoda oraz mobilność.

 

Atrakcyjny dodatek

Choć tradycyjny faks z pewnością za kilka lat odejdzie do lamusa, jego internetowy odpowiednik ma duże szanse na powodzenie – zwłaszcza w formie dodatku do podstawowej oferty. W taryfie FCN dostępny jest on razem z pakietem Wirtualna Centrala, można jednak korzystać z niego również poza nią. Faks może być rozliczany jako jeden z dodatkowych pakietów w ofertach abonamentowych FCN 300 i FCN 700 lub metodą prepaid – użytkownik ma więc możliwość zapłacenia takiej kwoty, jaką będzie chciał lub musiał w danym momencie wykorzystać.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

13
0
Would love your thoughts, please comment.x