< Wróć

Sprawdź aktualny ranking kont oszczędnościowych

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Konta oszczędnościowe w ostatnim czasie zaczęły zyskiwać na popularności. Głównie za sprawą obniżenia stóp procentowych, które przełożyły się na spadki oprocentowania lokat. Rachunki oszczędnościowe również straciły na zyskowności, ale nie w takim stopniu jak lokaty. Widać to analizując najlepsze oferty produktów oszczędnościowych. Najlepsza lokata w tej chwili może zagwarantować 4% w skali roku. Z kolei konto oszczędnościowe z najwyższym oprocentowanie to 3,5% w skali roku

Rachunek oszczędnościowy jest dobrym rozwiązaniem dla tych osób, które chcą w bezpiecznych sposób zarabiać na odsetkach od kapitału, a jednocześnie nie chcą zamrażać swoich środków. Zakładając lokatę musimy liczyć się z brakiem możliwości skorzystania z naszych pieniędzy przez cały termin zapadalności depozytu. Wycofując wcześniej oszczędności stracimy naliczone odsetki. Przyjrzymy się najlepszym ofertom kont oszczędnościowych.

Najlepsze konto oszczędnościowe w tej chwili jest oprocentowane na 3,5% w skali roku i jest oferowane przez Smart Bank. Na konto można wpłacić maksymalnie 50 tys. zł Klient może wpłacać i wypłacać środki z konta bez utraty odsetek. Konto jest dostępne przez Internet.

Kolejną ofertą, o której warto wspomnieć jest rachunek w ING Banku Śląskim. Konto w tym banku jest oprocentowane na 3% w skali roku. Założenie i prowadzenie konta nie wiąże się z dodatkowymi opłatami. Kontem można zarządzać przez Internet i aplikację mobilną.

Inną propozycją dostępną na rynku jest konto w BGŻ Optima. Na tym rachunku możemy cieszyć się oprocentowanie w wysokości 3% w skali roku. Maksymalny depozyt wynosi 100 tys. zł. Bardzo dużą zaletą tej oferty jest nieograniczona liczba darmowych przelewów. Standardowo na rynku banki gwarantują jeden darmowy przelew w miesiącu. Konto oszczędnościowe można założyć przez Internet.

Ostatnią ofertą godną uwagi jest rachunek oszczędnościowy w Millennium Bank. Przez pierwsze trzy miesiące bank gwarantuje oprocentowanie 3% w skali roku. Kapitalizacja odsetek odbywa się co miesiąc. Klientowi przysługuje jeden darmowy przelew w ciągu miesiąca. Maksymalnie na konto można wpłacić 50 tys. zł.

Porównując lokaty do kont oszczędnościowych okazuje się, że nie ma aż tak dużej różnicy w oprocentowaniu. Najlepsza lokata zapewnia 4% w skali roku, gdzie najkorzystniejszy rachunek oszczędnościowy może być oprocentowany na 3,5% w skali roku. Jednak dla wielu osób niższe oprocentowanie może być zrekompensowane przez swobodny dostęp do zdeponowanych środków.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

0
Would love your thoughts, please comment.x