< Wróć

Od 1 kwietnia nowa składka wypadkowa

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Od 1 kwietnia 2015 roku wchodzą w naszym kraju w życie modyfikacje przepisów określających obowiązujące wysokości stóp procentowych składki na ubezpieczenie wypadkowe. Nowa wysokość składki powinna zainteresować przede wszystkim płatników zgłaszających do ubezpieczenia wypadkowego co najmniej 10-ciu ubezpieczonych.

W ich gestii leży weryfikacja wysokości stopy procentowej składki wypadkowej. Przed przekazaniem dokumentów rozliczeniowych za kwiecień 2015 roku przedsiębiorcy będą musieli zapoznać się i skorzystać z nowej wysokości stopy procentowej składki, ustalonej od 1 kwietnia 2015 roku dla grupy działalności, do której są klasyfikowani według rodzaju działalności właściwego dla PKD.

Według informacji opublikowanych przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych, w roku składkowym rozpoczynającym się 1 kwietnia 2015 roku wysokość stopy procentowej składki na ubezpieczenie wypadkowe dla płatników składek zgłaszających do ubezpieczenia wypadkowego nie więcej niż 9 ubezpieczonych oraz płatników, którzy nie podlegają wpisowi do rejestru REGON, będzie wynosiła 1,80 proc. Będzie ona stanowiła 50 proc. najwyższej stopy procentowej ustalonej na rok 2015/2016 dla grup działalności.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

0
Would love your thoughts, please comment.x