< Wróć

Youtube wprowadza opłaty

Serwis społecznościowy YouTube cieszy się ogromną popularnością wśród użytkowników na całym świecie. Jest własnością korporacji Google, która postanowiła wprowadzić opłaty za brak reklam w serwisie, na wzór serwisu Spotify.

YouTube to baza filmów i społeczność skupiająca w sobie ponad 1 miliard użytkowników z różnych krajów. Google, jako właściciel serwisu, chce na nim więcej zarobić, stąd też podjęta decyzja o wprowadzeniu od połowy 2015 roku opcjonalnych pakietów dla użytkowników za filmy bez reklam i możliwość oglądania materiałów wideo w trybie offline.

Obecnie większość przychodu generowanego przez serwis YouTube dla Google pochodzi z wpływów z reklam AdWords na stronach internetowych. Czysty zysk za rok 2014 wyniósł 14,4 mld dolarów, pomimo, że YouTube bezdyskusyjnie jest globalnym fenomenem.

Od 15 czerwca 2015 roku Google wprowadzi płatności w serwisie YpuTube, choć będą one opcjonalne, skierowane dla użytkowników premium, którzy chcą korzystać z zasobów serwisu bez konieczności oglądania reklam przed zobaczeniem właściwej treści.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.