< Wróć

Polakom żyje się lepiej

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Notowania waluty europejskiej są bezdyskusyjnym potwierdzeniem tego, że polska gospodarka się odbudowuje. Obecnie euro wyceniane jest na poziomie 3,98 zł. Wycena ta zbliża się do kursu dolara amerykańskiego. Jednocześnie, Główny Urząd Statystyczny podaje, że sprzedaż detaliczna i produkcja przemysłowa na początku 2015 roku okazały się znacznie lepsze od oczekiwań.
Polacy odczuwają korzystne zmiany w polskiej gospodarce. Jak wynika z ankiety CBOS, 23 proc. Polaków jest spokojna o swoją finansową przyszłość. Dekadę temu tylko 11-12 proc. rodaków wykazywało zadowolenie ze stanu swoich finansów.

Kryzys gospodarczy, który szczególnie był odczuwalny w Polsce w 2012 roku, udało się przetrwać we względnie dobrej kondycji gospodarczej. Wzrost PKB przyspiesza, a polscy przedsiębiorcy zapewniają nowe miejsca pracy.

Według GUS, w marcu 2015 roku produkcja przemysłowa zwiększyła się o 8,8 proc. w stosunku rok do roku, czyli znacznie powyżej oczekiwań ekonomistów, którzy spodziewali się wyniku w okolicach 5 proc. W całym I kw. Produkcja przemysłowa wzrosła o 5,3 proc. Również w marcu sprzedaż detaliczna zanotowała zwyżkę o 3 proc. Dynamika realna sprzedaży, po uwzględnieniu deflacji, w I kw. Tego roku wyniosła 4,4 proc. wobec 3,7 proc. w IV kw. 2014 roku.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

7
0
Would love your thoughts, please comment.x