< Wróć

Kredyt konsolidacyjny

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Pożyczki są bardzo popularne. Gdy nie mamy pieniędzy na coś, korzystamy z możliwości rozłożenia na raty lub wzięcia pożyczki w banku lub w firmie finansowej niebędącej bankiem. Poza tym oferty typu „raty 0%” przyciągają klientów i mimo, że w danym momencie nie stać nas na dany produkt, myśl, że możemy rozłożyć sobie płatność na raty, w dodatku nieoprocentowane raty, jest bardzo kuszącą propozycją dla konsumenta.

Co gdy raty przeciążają nasz budżet?

Niestety kupowanie na raty może zgubić kupującego i przez to pojawiają się problemy ze spłatą zadłużenia. Przytłaczają nas opłaty, gubimy się w kolejności opłacanych rat, albo nie mamy z czego spłacić kredytu. W takich sytuacjach pojawia się światło w tunelu i możemy rozwiązać nasze problemy w ekspresowym tempie. Wystarczy wziąć kredyt konsolidacyjny. Skleić wszystkie raty w jedną niższą i wygodniejszą. Takie rozwiązanie daje nam możliwość spłaty wszystkich naszych zobowiązań finansowych bez uszczerbku na naszym budżecie domowym.

Taki pomysł może wydać się nieodpowiedzialny, ale kredyt konsolidacyjny jest sposobem na skuteczną spłatę wszystkich zobowiązań i jak najbardziej jest to odpowiedzialne podejście. Mając wiele różnych zobowiązań i zmieniając je na jedno zobowiązanie, wykonujemy bardzo dobry ruch, szczególnie, gdy nie mamy pewności, czy uda się nam wpłacać pieniądze za każdą ratę poszczególnych zadłużeń.

Możliwość konsolidacji

Niemal każdy bank ma w swojej ofercie coś ciekawego do zaproponowania swoim klientom. Kredyt konsolidacyjny w naszych czasach jest bardzo pożądanym produktem, ponieważ coraz więcej osób kupuje „na kreskę” i ma kilka, a nawet kilkanaście zobowiązań finansowych, różnego rodzaju kredytów, pożyczek, których nie są w stanie spłacić. Konsolidacja wszystkich zobowiązań odciąża przede wszystkim nasz umysł i portfel, więc jest bardzo trafnym produktem dla Polaków.

Chyba każdy jest zadowolony, gdy ma mniej rachunków do płacenia. Kredyt konsolidacyjny jest właśnie takim rodzajem odciążenia i faktycznie pomimo kilku zobowiązań, spłacamy je jedną comiesięczną ratą.

Różne sposoby spłaty

Gdy już zdecydujemy się na kredyt konsolidacyjny, staniemy przed kolejnym wyborem – rodzajem konsolidacji. Tak naprawdę wybór nie jest zbyt duży, ponieważ mamy do wyboru dwie opcje: kredyt z wydłużonym okresem spłaty lub kredyt z zabezpieczeniem, czyli hipoteczny. Ten drugi rodzaj kredytu jest bardziej opłacalny niż pierwszy, dzięki zabezpieczeniu w postaci hipoteki. Oprocentowanie jest stosunkowo niskie i mamy także dłuższy czas kredytowania. Gotówkowy kredyt konsolidacyjny nie wymaga żadnego zabezpieczenia, ale jego oprocentowanie jest wyższe i czas kredytowania jest wydłużony. Rata jest stosunkowo niska, ponieważ założeniem kredytu konsolidacyjnego jest pomoc przy spłacie innych zobowiązań, więc rata powinna być dostosowana do możliwości klienta. To, na który rodzaj konsolidacji się zdecydujemy zależy od tego co dla nas może okazać się korzystne.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

6
0
Would love your thoughts, please comment.x