< Wróć

Użytkownicy Allegro – uwaga na oszustów!

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Co pewien czas cyber przestępcy dają o sobie znać, atakując przede wszystkim użytkowników internetowych kont bankowych. Obecnie fala ataków skierowana jest na użytkowników serwisu aukcyjnego Allegro.pl. Na czym polega oszustwo?

Przestępcy rozsyłają wiadomości e-mail o zablokowaniu konta w portalu Allegro.pl. Kategorycznie nie należy na nie odpowiadać czy reagować w inny sposób. W wiadomości spreparowanej przez cyber oszustów czytamy:

„Drogi Uzytkowniku
Ta wiadomosc zostala do Ciebie automatycznie, przez system rozpoznawania niebezpieczenstw platformy allegro. Dnia 29-04-2015 wykryto nieautoryzowany dostep do Twojego konta w portalu. W zwiazku z wykrytym niebezpieczenstwem Twoje konto zotalo tymczasowo zawieszone.
Aby odbokowac swoje konto przejdz pod adres : http://odblokuj.allegro.pl?6846713

Grupa Allegro Sp. z o.o. ul. Grunwaldzka 182 60-166 Poznan Firma wpisana do Rejestru Przedsiebiorców prowadzonego przez Sad Rejonowy Poznan – Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, Wydzial VIII Gospodarczy Krajowego Rejestru Sadowego pod numerem KRS 0000268796, NIP 527-25-25-995, REGON 140762508, Kapital zakladowy 33 976 500,00 PLN”

Wiadomość wygląda wiarygodnie, choć zawiera wiele błędów – gramatycznych, stylistycznych, ortograficznych i literowych. Klikając w link podany w wiadomości mailowej użytkownik przenoszony jest na stronę, która nakłania go do wysłania wiadomość SMS pod płatny numer. Opłata wynosi 3,69 zł. Wysyłając SMS można aktywować niepożądane usługi, które pociągną za sobą kolejne koszta. Poza tym, użytkownik przesyła tym samym swój numer telefonu przestępcom, którzy będą mogli go w dowolny sposób wykorzystać.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

0
Would love your thoughts, please comment.x