< Wróć

Bezrobocie coraz mniejszym problemem dla Polski

[Głosów: 0   Average: 0/5]

W czwartek, 7 maja 2015 roku minister pracy Władysław Kosiniak-Kamysz ogłosił, że według wstępnych szacunków jego resortu, bezrobocie w kwietniu wyniosło 11,3 proc. wobec 11,7 proc. w marcu. Na podkreślenie zasługuje również fakt, że w analogicznym okresie ubiegłego roku stopa bezrobocia wynosiła aż 13 proc.

Kontynuowany jest zatem trend spadkowy w zakresie stopy bezrobocia rejestrowanego w Polsce. W kwietniu w Urzędach Pracy na terenie całego kraju zarejestrowanych było o 295 tys. osób bezrobotnych mniej niż przed rokiem. W porównaniu z marcem bieżącego roku, liczba bezrobotnych w kwietniu zmniejszyła się o 76 tys. osób.

Wyraźnie widać, że sytuacja na rynku pracy wyraźnie się poprawiła. Firmy chcą zatrudniać nowych pracowników, o czym świadczy fakt, że w poprzednim miesiącu pracodawcy zgłosili do urzędów 110 tys. miejsc pracy i aktywizacji zawodowej. Najwięcej nowych ofert pracy jest na Mazowszu, Śląsku i w Wielkopolsce. Jeśli notowane będą równocześnie podwyżki wynagrodzeń oraz większa stabilizacja zatrudnienia, ożywienie gospodarcze w Polsce będzie trwałe i długofalowe.

Komentarze

  • […] Pracy i Polityki Społecznej nieco wcześniej wskazywało, że stopa bezrobocia jest nieco wyższa. Dane GUS okazały się bardziej optymistyczne. Stopa bezrobocia w ubiegłym […]

  • […] na próbie kilkudziesięciu tysięcy rodzin. Są to badania dokładne i wiarygodne. Paradoksalnie, bezrobocie wcale nie musi być główną przyczyną ubóstwa. Są takie rodziny, w których osoby pracują, ale […]

  • Dodaj komentarz

    Twój adres email nie zostanie opublikowany.