< Wróć

Bezrobocie coraz mniejszym problemem dla Polski

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

W czwartek, 7 maja 2015 roku minister pracy Władysław Kosiniak-Kamysz ogłosił, że według wstępnych szacunków jego resortu, bezrobocie w kwietniu wyniosło 11,3 proc. wobec 11,7 proc. w marcu. Na podkreślenie zasługuje również fakt, że w analogicznym okresie ubiegłego roku stopa bezrobocia wynosiła aż 13 proc.

Kontynuowany jest zatem trend spadkowy w zakresie stopy bezrobocia rejestrowanego w Polsce. W kwietniu w Urzędach Pracy na terenie całego kraju zarejestrowanych było o 295 tys. osób bezrobotnych mniej niż przed rokiem. W porównaniu z marcem bieżącego roku, liczba bezrobotnych w kwietniu zmniejszyła się o 76 tys. osób.

Wyraźnie widać, że sytuacja na rynku pracy wyraźnie się poprawiła. Firmy chcą zatrudniać nowych pracowników, o czym świadczy fakt, że w poprzednim miesiącu pracodawcy zgłosili do urzędów 110 tys. miejsc pracy i aktywizacji zawodowej. Najwięcej nowych ofert pracy jest na Mazowszu, Śląsku i w Wielkopolsce. Jeśli notowane będą równocześnie podwyżki wynagrodzeń oraz większa stabilizacja zatrudnienia, ożywienie gospodarcze w Polsce będzie trwałe i długofalowe.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

7
0
Would love your thoughts, please comment.x