< Wróć

Czy czeka nas podwyżka wynagrodzeń w 2016 roku?

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Propozycje dotyczące pożądanego wzrostu wynagrodzeń pracowniczych w 2016 roku przedstawiły we wspólnym komunikacie trzy reprezentatywne centrale związków zawodowych, a mianowicie: Forum Związków Zawodowych, NSZZ „Solidarność” oraz Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych. Wzrost ten powinien wynieść nie mniej niż 5,9 proc.

Związkowcy dodają, że wzrost wynagrodzeń w budżetówce w 2016 roku powinien wynosić minimum 10,5 proc., a minimalne wynagrodzenie za pracę w gospodarce narodowej powinno wzrosnąć o przynajmniej 7,4 proc. Takie wyliczenia zostały dokonane na podstawie przedstawionych przez rząd, prognozowanych wskaźników makroekonomicznych, które są podstawą do przygotowania budżetu państwa na rok 2016. Jeśli wskaźniki te się zmienią, również i propozycje związkowców mogą ulec zmianom.

W komunikacie wskazano również, że wskaźnik waloryzacji emerytur i rent powinien wynosić nie mniej niż średnioroczny wskaźnik cen towarów i usług w 2015 roku zwiększony o 50 proc. realnego wzrostu przeciętnego wynagrodzenia za pracę w roku 2015.

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

13
0
Would love your thoughts, please comment.x