< Wróć

8 tys. zł kwoty wolnej od podatku

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Prezydent elekt Andrzej Duda w ramach swojej kampanii prezydenckiej obiecywał między innymi, że zgłosi w Sejmie inicjatywę ustawodawczą dotyczącą podniesienia kwoty wolnej od podatku do 8 tys. zł. Czy realne jest wprowadzenie takiej zmiany w prawie podatkowym w Polsce w życie?

Poseł PO Mariusz Witczak podczas rozmowy z PAP nie podaje jednoznacznej odpowiedzi. W jego opinii jest to wyłącznie populistyczne hasło i za inicjatywą prezydenta Dudy nie idą żadne poważne wyliczenia. Zapowiada on, że w odpowiednim momencie Platforma Obywatelska zamierza zaproponować lepsze od Prawa i Sprawiedliwości rozwiązania służące temu, aby w kieszeniach Polaków pozostawało jak najwięcej pieniędzy.

Z kolei, poseł PiS Maks Kraczkowski podkreśla, że dzisiejsza kwota wolna od podatku nie daje obecnie szans osobom mało zarabiającym na odczuwanie skutków wzrostu gospodarczego. SLD opowiada się za podniesieniem kwoty wolnej od podatku, a jej ostateczna wysokość powinna być w najbliższym czasie przedmiotem dyskusji posłów.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

0
Would love your thoughts, please comment.x