< Wróć

Wysoka pensja to nie wszystko

Współczesne pokolenie młodych ludzi wchodzących w dorosłość i rozpoczynających swoją pierwszą pracę, oczekuje czegoś więcej niż przyzwoitej płacy od pracodawców. Nazywane jest ono pokoleniem Y i chce, aby ich przyszły pracodawca dostosowywał organizację firmy do ich oczekiwań.

Na rynek pracy wchodzą dziś ludzie z pokolenia Y. Jeśli pracodawcy zależy na zatrudnieniu takiej młodej osoby, zwykle świetnie wykształconej, posiadającej duże umiejętności w posługiwaniu się nowymi technologiami i mediami cyfrowymi, musi przekonać kandydata, że to właśnie u niego ma on szansę na stałe podwyższanie kwalifikacji i podejmowanie nowych, ciekawych wyzwań.

Poziom wynagrodzenia oferowanego potencjalnemu pracownikowi nie jest najważniejszym czynnikiem wyboru danej oferty pracy. Osoby z pokolenia Y chcą podejmować zatrudnienie tam, gdzie praca może im przynieść satysfakcję. Firma musi więc postarać się nie tylko o terminowe przelewanie wynagrodzenia, ale także o rozwijanie kompetencji pracowników, aby zatrzymać lub pozyskać tych najlepszych. Młode pokolenie jest otwarte na nowe wyzwania i ambitne zadania, ma wysokie mniemanie o swoich umiejętnościach i wymaga odpowiedniego systemu motywacji, aby wkładać w wykonywaną pracę całe swoje zaangażowanie.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.