< Wróć

2,8 mln Polaków w skrajnej biedzie

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Według informacji opublikowanych przez Główny Urząd Statystyczny, w Polsce aż 2,8 mln obywateli żyje w skrajnej biedzie. Nie mają oni środków na jedzenie czy na zapewnienie skromnego dachu nad głową. Sytuacja ta na przestrzeni ostatnich kilku lat niestety się pogarsza.

Polskie społeczeństwo zubożeje. Jeszcze w 2008 roku w skrajnej biedzie żyło 2,1 mln Polaków, a dziś jest to o 700 tys. osób więcej. Tyle samo stanowi liczba dzieci, które nie mają za co żyć. Najwięcej osób ubogich żyje na Warmii i Mazurach, gdzie są takie gminy, w której 30 proc. ludzi korzysta z pomocy społecznej. Na Śląsku co 20-sta osoba żyje w skrajnej biedzie.

Przedstawione statystyki opierają się na badaniach budżetów gospodarstw domowych, prowadzonych na próbie kilkudziesięciu tysięcy rodzin. Są to badania dokładne i wiarygodne. Paradoksalnie, bezrobocie wcale nie musi być główną przyczyną ubóstwa. Są takie rodziny, w których osoby pracują, ale zarabiają niewiele, a z drugiej strony wyróżnia się rodziny z członkami bezrobotnymi, które nie zalicza się jednak do ubogich.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

0
Would love your thoughts, please comment.x