< Wróć

Emerytura po 40-stu latach pracy

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Polskie Stronnictwo Ludowe proponuje, aby Polacy mieli możliwość przejścia na emeryturę po 40-stu latach pracy. Został złożony już projekt ustawy dotyczący tego tematu, dotyczący zarówno osób ubezpieczonych w ZUS, jak i w KRUS.

Minister pracy Władysław Kosiniak-Kamysz podczas konferencji prasowej w Sejmie powiedział, że pomysł PSL stanowi rozszerzenie wyboru i możliwości korzystania ze świadczeń z ubezpieczenia społecznego. Może być to poszerzenie systemu osłonowego dla pracowników, w ramach których obowiązują m.in. emerytury pomostowe.

Według ministra pracy, propozycja PSL jest inicjatorem dyskusji o zmianach w ustawie emerytalnej, obejmującej propozycję zniesienia wieku emerytalnego i ustanowienia wyłącznie wymaganego stażu pracy jako prawa do przejścia na emeryturę. W wieku 67 lat osoby nieposiadające wymaganego stażu pracy miałyby zyskiwać prawo do minimalnej emerytury.

Twórca nowego ruchu politycznego, Ryszard Petru ocenił, że wskazanie staży pracy jako kryterium przejścia na emeryturę jest złym rozwiązaniem, dyskryminującym kobiety.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

13
0
Would love your thoughts, please comment.x