< Wróć

Mikrofirmy proszą o pomoc

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Najmniejsze podmioty wykonujące działalność gospodarczą w Polsce, tzw. mikrofirmy, zwykle jednoosobowe, mają ograniczone możliwości pozyskiwania środków finansowych na swoje funkcjonowanie. Wyniki badań Fundacji Kronenberga przy Citi Handlowym pokazują, że w ostatnich latach dotację unijną uzyskało zaledwie 11 proc. najmniejszych przedsiębiorstw zatrudniających maksymalnie 9 osób.

Wiele małych firm ubiega się o pomoc ze strony Unii Europejskiej, ale jej nie uzyskuje. 67 proc. mikrofirm w ogóle nie wnioskowało o dotacje – w dużej mierze dlatego, że nie zdawało sobie sprawy z tego, że takie wsparcie w ich przypadku jest możliwe. Z drugiej strony, małe firmy cieszą się dobrą sytuacją finansową, a największą przeszkodą w ich funkcjonowaniu jest biurokracja i skomplikowane procedury formalne.

Mikrofirmy oczekują, że wesprą ich działalność instytucje rządowe lub samorządowe – aż 72 proc. wyraża takie zdanie. Mniejsze wymagania mają one w stosunku do banków, instytucji finansowych i izb gospodarczych.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

0
Would love your thoughts, please comment.x