< Wróć

Obietnice wyborcze PO

Rząd Platformy Obywatelskiej na czele z premier Ewą Kopacz bije się o wyborców, choć mało prawdopodobne wydaje się, że wygra jesienne wybory parlamentarne. Niemniej, premier przedstawia propozycje dotyczące obniżenia podatków, szczególnie osobistych oraz zmian w ustawie emerytalnej.

Rząd ma przedstawić szczegółowe propozycje modyfikacji przepisów przed jesiennymi wyborami. W planach jest obniżenie podatków i wprowadzenie pewnej alternatywy dla kwoty wolnej od podatku.
Premier Ewa Kopacz zapowiedziała jednocześnie w wywiadzie udzielonym „Rzeczpospolitej”, że rząd pochyli się nad projektem ustawy zaproponowanej przez Polskie Stronnictwo Ludowe, umożliwiający przejście na emeryturę po 40-stu latach pracy.

Jednocześnie premier opowiada się za rozwiązaniem problemu tzw. umów śmieciowych, przy których kluczowe znaczenie ma mieć staż pracy wykonywanej przez pracownika.

Wszystkie propozycje i zapowiedzi premier nie są jednoznaczne i konkretne, dlatego można uznać je za element kampanii wyborczej przed jesiennymi wyborami parlamentarnymi.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.