< Wróć

Wygraj samochód od fiskusa

[Głosów: 0   Average: 0/5]

Ministerstwo Finansów poinformowało 1 lipca 2015 toku, że od 1 października ruszy loteria paragonowa w Urzędach Skarbowych. Pierwsze losowanie nagród zaplanowano w listopadzie, a do wygrania jest nawet samochód.

Celem loterii, która ma być organizowana i prowadzona przez konsorcjum spółek Unique One sp. z o.o. oraz Nuorder sp. z o.o., jest zachęcenie konsumentów w Polsce do brania paragonów fiskalnych w sklepach i punktach usługowych. Ma to jednocześnie zmusić sprzedawców do rzetelnego ewidencjonowania wszystkich transakcji z wykorzystaniem kasy fiskalnej.

Fiskus przekonuje, że biorąc paragon klient wspiera uczciwą konkurencję i ma pewność, że podatki zawarte w cenie towaru i usług trafią do budżetu państwa, nie zaś do kieszeni nieuczciwych sprzedawców. Każdy, kto weźmie paragon na co najmniej 10 zł, będzie mógł go zarejestrować na specjalnie utworzonej internetowej stronie loterii. Można będzie zgłosić dowolną ilość paragonów, a raz na miesiąc będzie losowany zwycięzca. Nagrodą główną loterii będzie Opel Astra, ale dla uczestników czekają również nagrody pocieszenia – notebooki i tablety.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.