< Wróć

Dlaczego warto posiadać długopis z logo własnej firmy

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Długopisy z logo własnej firmy, czyli długopisy reklamowe, to kolejna, nowoczesna forma reklamy. Są to tak zwane upominki piśmiennicze, które, jak sama nazwa wskazuje, wręcza się w podarunku.

W dzisiejszych czasach wiele firm oraz sklepów internetowych oferuje wydrukowanie nazwy lub logo firmy na długopisach, dzięki czemu zwykły przyrząd do pisania może stać się znakomitym nośnikiem reklamy. Na stronie internetowej Drukarni Kolumb obok upominków piśmienniczych można również zamówić upominki skórzane, ceramiczne oraz elektroniczne, dzięki czemu doskonale widać, jak bardzo w ostatnich latach rozwinęła się sfera upominków reklamowych.

Dlaczego długopis?

Długopisy reklamowe z nadrukiem to idealny gadżet reklamowy, sprawdzający się przede wszystkim w reklamie bezpośredniej. Kiedy przedstawiciel danej firmy przedstawia się klientowi za pomocą takiego długopisu czy po prostu podaje mu go w celu zapisania czegoś, przedmiot ten traktowany jest niczym wizytówka. Często zdarza się, że podczas pierwszej rozmowy z przedstawicielem firmy klient nie pamięta, jak nazywał się jej pracownik, lub, jeszcze gorzej, nie pamięta nawet nazwy danej firmy. Wtedy przydaje się taki długopis reklamowy, który wszystkie potrzebne informacje posiada na swojej obudowie. Dobrze jest nie zapominać, że w dobie rozwoju elektroniki, wciąż na co dzień używamy artykułów piśmienniczych, szczególnie długopisów.

Niektórym może wydawać się, że długopis to przeżytek, a większość ludzi zapisuje ważne informacje i notatki w swoich telefonach czy tabletach, jednak nie jest tak do końca. Co zrobić bowiem, kiedy dostajemy ważny telefon, a podczas rozmowy musimy coś zanotować? Od razu sięgamy po kartkę i szukamy jakiegoś długopisu. W takiej sytuacji długopis może być skuteczny również w reklamie pośredniej – wyobraźmy sobie, że szukamy czegoś do pisania, ale znajdujemy długopis współlokatora, męża czy żony. Widzimy na nim wypisaną tylko nazwę firmy i intrygujące logo. Co robimy? Oczywiście kierujemy się z zapytaniem do internetu. I wtedy, nawet jeśli to nie my dostaliśmy wspomniany długopis, dzięki zwyczajnemu zbiegowi okoliczności natrafiamy na firmę, dla której został on wyprodukowany. Reklama działa.

Na stronie internetowej Drukarni Kolumb przejrzeć można katalog Kolekcji Millenium, która oferuje bardzo szeroki wybór upominków piśmienniczych. I tak, oprócz zwykłych długopisów metalowych (które dostępne są w wielu modelach), wybrać można również długopisy z wbudowaną pamięcią USB czy z końcówką specjalnie dostosowaną do ekranów dotykowych oraz całe zestawy piśmiennicze, w skład których wchodzą długopis, pióro oraz stylowe etui. Widać również, że mimo iż technika wciąż się rozwija, to do tradycyjnego artykułu piśmienniczego można dodać jeden mały element, aby zwyczajny długopis stał się również nośnikiem pamięci czy nawet rysikiem, co łączy w sobie innowacyjność i praktyczność.

W marketingu ważne jest to, żeby być skutecznym. Nie ma znaczenia, czy reklamujemy się na ulotkach, plakatach czy długopisach: ważne jest, żeby dobrać taką formę, jaka jest najbardziej odpowiednia dla naszej kampanii reklamowej.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
trackback
11 miesięcy temu

2upbringing

trackback
4 miesięcy temu

1elegant


6
0
Would love your thoughts, please comment.x