< Wróć

Składki na NFZ i ZUS z budżetu państwa?

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Podczas ostatniej konwencji Platforma Obywatelska przedstawiła swój program zmian dla Państwa i obywateli, który z założenia powinien przynieść jej wzrost poparcia wyborców w jesiennych wyborach parlamentarnych. PO ogłosiło, że chce pokryć z budżetu państwa składki na ZUS i NFZ. Czy obywatelom w końcu będzie lżej pod względem finansowym?

Niekoniecznie, ponieważ nie wiadomo, skąd PO chce na taką rewolucję wziąć pieniądze. Pomysł jest świetny – nie będziemy płacić składek na Zakład Ubezpieczeń Społecznych ani na Narodowy Fundusz Zdrowia, ale jednocześnie nie stracimy rent, emerytur ani bezpłatnego leczenia. Realizacja takich założeń budżet państwa będzie kosztowała około 10 mld zł rocznie. Skąd będą one pochodzić – nie wiadomo.

Zwłaszcza, że PO zapowiada zmiany na rynku pracy – wprowadzenie dla zatrudniania pracowników jednolitego kontraktu, bez umów zlecenie i umów o dzieło, a następnie ujednolicenie podatku dochodowego i zaproponowanie Polakom 10-procentowej stawki PIT. Wybory i czas zweryfikują, czy Polacy wierzą jeszcze PO i czy dotrzyma ona słowa.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

0
Would love your thoughts, please comment.x