< Wróć

Już wkrótce uproszczenie podatków

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Nowelizacja Ordynacji podatkowej podpisana przez prezydenta Andrzeja Dudę ma doprowadzić do uproszczenia istniejących procedur podatkowych. Efektem nowej ustawy będzie także zwiększenie efektywności poboru podatków oraz uszczelnienie całego systemu fiskalnego.

Na mocy nowelizacji powstaną ramy prawne racjonalizujące i upraszczające procedury podatkowe oraz ułatwiające kontakty podatników z fiskusem. Ustawa dodatkowo pozwoli na zaimplementowanie do polskiego porządku prawnego art. 8 dyrektywy w sprawie współpracy administracji w dziedzinie opodatkowania oraz wprowadza rozwiązania mające na celu promować zachowania podatników przejawiające się w samodzielnym korygowaniu błędów w deklaracjach w przypadku zaniżenia zobowiązania podatkowego, bez oczekiwania na działanie organu podatkowego. W ten sposób podatnik może też uniknąć przykrych konsekwencji swojego błędu lub zaniechania.

Zmiany ustawowe wejdą w życie z dniem 1 stycznia 2016 roku, z pewnymi wyjątkami, a mianowicie zmiany przewidujące pozyskanie ujednoliconej formy elektronicznej ksiąg podatkowych oraz dowodów księgowych zaczną obowiązywać dopiero od 1 lipca 2016 roku.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
trackback
9 miesięcy temu

1factory

trackback
2 miesięcy temu

3panasonic


0
Would love your thoughts, please comment.x