< Wróć

3 powody, dla których warto posiadać konto przez Internet

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Nieważne, czy poszukujesz rozwiązania finansowego dla siebie, czy może dla swojej firmy, podstawowym kryterium wyboru banku powinna być rozwinięta bankowość internetowa. Co daje Tobie (i Twojemu biznesowi) prowadzenie konta internetowego? Oto lista kilku niepodważalnych zalet takiego rozwiązania.

1. Wygoda, czyli interesy pod ręką 24/7

Bankowość internetowa to najlepszy sposób na oszczędność czasu. Chcesz wziąć kredyt (nawet na firmę), wykonać pilny przelew, sprawdzić stan konta? Nie musisz wybierać się na całą wycieczkę do stacjonarnego oddziału, wystarczy że masz przy sobie urządzenie z dostępem do Internetu. Konta internetowe są aktywne i w pełni dostępne 24 godziny na dobę. Konieczne operacje możesz wykonać biorąc kąpiel w wannie czy pod stołem na ważnej, służbowej konferencji.

 

2. Grosz do grosza, a będzie kokosza!

E-bankowość zezwala nie tylko na oszczędność czasu, ale i pieniędzy. Koszty utrzymania konta przez Internet są znacznie niższe dla banków, a więc i dla ich klientów. W skali roku pozostawiasz w kieszeni kwoty rzędu kilkuset złotych! Większość banków oferuje już całkowicie darmowe prowadzenie rachunku osobistego, a przy dobrej ofercie poprowadzisz bezpłatnie także swoje konto firmowe.

Warto tutaj pamiętać o koniecznym przeczytaniu umowy od deski do deski jeszcze przed jej podpisaniem. Może się okazać, że jedna lub pięć transakcji bezgotówkowych na miesiąc zupełnie zniosą opłaty za wszelkie operacje za pomocą konta internetowego (np. za wykonywanie przelewów). Z drugiej strony w umowie możemy znaleźć zapis o konieczności przeprowadzenia transakcji na łączną kwotę kilkuset złotych – w przeciwnym wypadku poniesiemy dodatkowe koszty za wykonywanie rutynowych operacji.

Dlatego tak ważne jest porównanie ofert różnych banków i wybranie tej najkorzystniejszej i najlepiej dopasowanej do indywidualnych preferencji. Najlepsze firmy oferują klientom całe listy dodatkowych udogodnień (np. darmowe karty czy bezpłatne wypłaty gotówki z wszystkich bankomatów). Pamiętaj – grosz do grosza, a będzie kokosza!

3. Statystyki nie kłamią

Dziś z bankowości internetowej korzysta ponad 26 milionów Polaków. Prawie połowa z nich to indywidualni, aktywni użytkownicy, którzy stanowią przecież jedną trzecią wszystkich mieszkańców kraju nad Wisłą. Jeśli mowa o biznesie – przelewy przez Internet to zwykła codzienność dla ponad 2 milionów polskich przedsiębiorstw. Na początku 2015 roku około 3,5 miliona Polaków przyznawało się do korzystania z dobrodziejstw bankowości mobilnej, czyli z kont internetowych za pomocą tabletów i smartfonów. Trudno o lepszą rekomendację, niż zaufanie i zadowolenie współrodaków.

Nieliczni nieprzekonani boją się jeszcze o swoje oszczędności i nie wyobrażają sobie wirtualnego dysponowania zgromadzonymi środkami. Tymczasem konta przez Internet są absolutnie bezpieczne – chroni je kilka haseł i szyfrowane protokoły, przez co nikt nie może przechwycić strzeżonych danych. Pieniądzom (Twoim i Twojej firmy) nic nie grozi – ich kradzież jest tak prawdopodobna, jak napad na bank czy rabunek na ulicy w biały dzień. W trosce o wygodę, mobilność i szybkość podejmowanych transakcji warto pójść w ślady milionów Polaków i zaufać bankowości internetowej.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

0
Would love your thoughts, please comment.x