< Wróć

Bankowość elektroniczna: co może zaoferować Ci bank?

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

W jaki sposób korzystasz ze swojego konta bankowego? Kiedy ostatnio byłeś w oddziale swojego banku, by wykonać przelew czy podjąć pieniądze? Większość z nas będzie musiała długo zastanowić się, by podać odpowiedzi na te pytania. I nie wynika to wcale z tajemniczych luk w pamięci. Po prostu powoli przyzwyczajamy się do tego, że niemal każdą sprawę w banku możemy załatwić… online.

Bankowość elektroniczna zrobiła już prawdziwą furorę, znacznie ułatwiając nam życie i skracając czas, jaki spędzamy nad zarządzaniem finansami – zarówno domowymi, jak i firmowymi. A co możesz zrobić, korzystając z systemu bankowości internetowej? Oto kilka spośród nowszych funkcjonalności, które na Ciebie czekają.

Bankowość elektroniczna – więcej niż przelew

Przelewy to nie jest to jedyna funkcja, którą możemy zrealizować bez wychodzenia z domu. Bankowość elektroniczna pozwala nam na o wiele więcej. Założenie lokaty, zamówienie karty płatniczej – także tej do realizacji płatności online, doładowanie telefonu na kartę czy otworzenie rachunku oszczędnościowego to dopiero czubek góry lodowej możliwości, które na nas czekają. Jako zaś że większość banków zapewnia proste i intuicyjne systemy obsługi konta online – poradzi sobie z nimi nawet osoba, która nie jest zbyt dobrze zaznajomiona z technologią IT.

Warto również podkreślić, że na rynku znajdziemy już instytucje finansowe, które działają tylko w sieci. Bank internetowy jednak zaoferuje te same możliwości, co jednostki działające stacjonarnie. Z doradcami zaś skontaktujesz się w nich przez telefon, korzystając z czatu czy video rozmowy  – ponownie oszczędzając swój czas.

 

Zarządzanie pieniędzmi zawsze i wszędzie

Taką możliwość uzyskasz, jeśli poszerzysz swoje możliwości korzystania z usług bankowych o funkcje mobilne. O co chodzi? Przede wszystkim o instalację bankowej aplikacji na swoim smartfonie czy też tablecie. Bez względu na to, czy Twoje urządzenie mobilne działa pod Androidem, Windowsem czy iOS, każdy dobry bank ma w zanadrzu prosty w obsłudze program, który pozwoli mieć konto pod kontrolą w każdym miejscu, gdzie dysponujesz dostępem do sieci.

 

Oto przykłady, co zrobisz, dysponując aplikacją bankową:

 

A to wszystko z pełnym zabezpieczeniem – włącznie z możliwością autoryzacji za pomocą odcisku palca (taką opcję oferuje m.in. aplikacja Eurobanku).

System bankowości internetowej, jak i mobilnej staje się dziś dla klientów banków jednym z istotnych czynników, które mają wpływ na ostateczny wybór konta osobistego czy biznesowego. I rzeczywiście – warto się tym funkcjonalnościom przyjrzeć, gdyż to one wpisują się w realia XXI wieku.

Być może już za kilka dekad tradycyjne banki w ogóle znikną? Nie pozostaje nam nic, jak tylko przyglądać się rozwojowi sytuacji i już dziś czerpać maksimum korzyści z nowoczesnych technologii.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

0
Would love your thoughts, please comment.x