< Wróć

Wynajem kserokopiarek- co? Gdzie? I za ile?

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Wynajęcie jakiegokolwiek sprzętu i koszty z tym związane są uzależnione przede wszystkim od lokalizacji i rodzaju kserokopiarki. Wiadomo, że w Warszawie, czy innych większych miastach opłaty związane z tego typu usługami zawsze są wyższe- niekiedy tak wysokie, że bardziej opłaca nam się zakupić własny sprzęt. Z drugiej jednak strony jest też większa konkurencja więc firmy walczą o klienta, zwłaszcza jeśli wchodzi w grę większa ilość sprzętu.

Jak zorganizować wynajem kserokopiarek aby nie stracić?

To na co warto zwrócić uwagę w momencie kiedy znajdujemy się w potrzebie i musimy wybrać spośród wielu dostawców to zapisy w umowie. Dokumenty te są konstruowane w rozmaity sposób, dlatego należy się w nią po pierwsze dobrze wczytać a po drugie porównać z innymi ofertami dostępnymi na rynku.

Niektóre umowy najmu maja zapisy dotyczące tzw. abonamentu i opłaty za kopie. W takim wypadku po pierwsze mamy stałą opłatę za usługę a po drugie opłatę wynikającą z ilości wykonanych kopii. Cena za jedną stronę wydruku może się bardzo różnić między ofertami. Jeśli wiemy, że co miesiąc robimy 20 tysięcy kopii czarno-białych i 5 tysięcy w kolorze to szybko możemy przekalkulować czy lepiej dla nas jest zapłacić większy abonament i mniejsze opłaty za kopie czy na odwrót. Co więcej należy porównać ceny kopii biało-czarnych i kolorowych. Zdarza się, że ta druga opcja kosztuje 30 groszy ale czarno-białe mamy wtedy za 2 grosze, dlatego należy przeliczyć wszelkie możliwe opcje i scenariusze dotyczące liczników.
Trudniejszą sytuacją jest ta, kiedy nie mamy pojęcia jakie będzie zużycie i ile wydruków w obu opcjach będziemy generować miesięcznie. Właściwie jedyne co nam pozostaje to wybrać na tydzień próbny czy miesiąc próbny jakąś ofertę oraz maszynę, o której wydaje nam się, że będzie najodpowiedniejsza. Z pewnością w dobrym serwisie znajdzie się ktoś kto po sprecyzowaniu przez nas oczekiwań w stosunku do maszyn doradzi nam odpowiednią kserokopiarkę.

Oferty dotyczące wynajmu kserokopiarek

Na rynku jest wiele firm, które przygotowują bardzo korzystne oferty dla swoich stałych klientów lub obniżają stawki za kolejne polecenia. Zawsze warto wykorzystać ten system jeśli ktoś z naszych znajomych także potrzebuje kserokopiarek. Jak już wspomniałam możemy poprosić także o przygotowanie ‘próbnej oferty’ na tydzień lub miesiąc, aby upewnić się, że dobrze wybraliśmy. Pamiętajmy o wszelkich zapisach małym druczkiem oraz o okresie wypowiedzenia. Zdarza się, że wynajmując drukarkę na rok w zapisach mamy trzy lub nawet sześciu miesięczny okres wypowiedzenia.

Na jaką markę postawić?

Z wyborem marki jakiegokolwiek sprzętu jest tak, że najczęściej stawiamy na znajome marki, lub takie, które sami sprawdziliśmy. W przypadku kserokopiarek jak najbardziej powinniśmy kierować się tą zasadą. Na rynku jest kilka sprawdzonych marek: HP, Canon, Ricoh oraz Konika Minolta- te ostatnie osobiście polecam najbardziej, w Warszawie można je wynająć np. w FixandPrint.
Dlaczego Konica Minolta? Otóż koszty eksploatacji tych urządzeń są najniższe, kiedyś porównywalne były do Canona, natomiast przez ostatnie kilkanaście lat marka ta straciła na jakości.

Jeśli chodzi o sprzęt Konica Minolta, to najlepszą opcją na zakup czy wynajem ich są maszyny wielofunkcyjne, które mogą zastąpić nam kilka starych urządzeń, które posiadamy a przy tym zaoszczędzić sporo pieniędzy.
Stosunkowo rzadko psują się w nich elementy- a nawet jeśli to dobry serwis przywróci im życie a niekoniecznie będziemy musieli wymieniać cały element.

Podsumowując, kiedy decydujemy się na wynajem kserokopiarek musimy wczytać się we wszystkie detale umowy i porównać oferty dostępne na rynku. Co do samej marki- ja polecam Konica Minolta, ale każdy może mieć inne zdanie, ponieważ każda z wymienionych wyżej przeze mnie marek znajdzie z pewnością swojego amatora oraz naczelnego wroga.
I ostatnia kwestia- przed tym jak zdecydujemy się na wynajem przekalkulujmy czy nie bardziej opłaca nam się zakup własnego sprzętu.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

0
Would love your thoughts, please comment.x