< Wróć

Znasz angielski? 5 sposobów na dodatkowy biznes!

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Znajomość języka angielskiego umożliwia zdobycie dodatkowych środków pieniężnych, przy przeważnie dość skromnych studenckich dochodach  każdy pomysł na to, aby dorobić jest dobry. Życie studenckie jest często powiązane z notorycznym brakiem gotówki. Swoje umiejętności językowe można wykorzystać, aby dorobić i podreperować skromny studencki budżet.

Jakie są sprawdzone sposoby na zarabianie na swoich umiejętnościach językowych?

Pierwszym sposobem jest udzielanie korepetycji językowych. Korepetycji można udzielać stacjonarnie spotykając się z uczniem w domu, lub w wybranym przez niego miejscu. Można także udzielać korepetycji online. Coraz większą popularnością cieszą się korepetycje udzielane poprzez znany wszystkim  komunikator Skype. Jest to doskonałe narzędzie do nauki języka angielskiego. Z takiej możliwości nauki korzysta bardzo wiele osób. Ta forma nauki jest przeznaczona dla osób, które nie mają zbyt dużo wolnego czasu, z różnych powodów, na przykład uczą się w ten sposób matki wychowujące małe dzieci, lub osoby mające bardzo absorbującą pracę zawodową. Chcąc udzielać korepetycji można nawiązać współpracę z portalem Preply. To portal, dzięki któremu szybko znajdziesz osoby zainteresowane nauka języka angielskiego. Rejestracja na portalu odbywa się poprzez adres email, lub konto na portalu społecznościowym Facebook. Następnie zostaniesz poproszony, aby utworzyć swoje konto korepetytora. Dokładne wypełnienie wszystkich informacji sprawi, że reakcja na Twoje ogłoszenie będzie szybsza. Następnie konto zostanie sprawdzone przez moderatora, który zaakceptuje wniosek. Następnie wystarczy już tylko oczekiwać na zgłoszenia potencjalnych uczniów. Jeśli zdecydujesz się przyjąć zgłoszenie to tym samym potwierdzasz gotowość do jego realizacji. W celu zadania dodatkowych pytań możesz wysłać do ucznia wiadomość prywatną. Cenę za Twoje ustalasz indywidualnie. Jest to dobra możliwość zarobienia dodatkowych pieniędzy wykorzystując swoją znajomość angielskiego.

Kolejnym sposobem jest praca jako tłumacz języka angielskiego. W sieci można znaleźć oferty firm i osób prywatnych, które potrzebują tłumaczeń z języka angielskiego. Studenci mają możliwość zdobycia dodatkowego zajęcia jako tłumacze angielskojęzycznych filmów. Producenci filmowi dość często szukają osób do tego typu pracy.

Znając język angielski można dorobić pracując jako hostessa, obsługując różnego rodzaju imprezy firmowe.

To tylko kilka ze sposób na to, aby dorobić sobie znając język angielski. Możliwości może być dużo więcej jeśli wykażemy się kreatywnością i nawiążemy współpracę na przykład agencjami zatrudniającymi studentów. Szczególnie w okresie letnim pojawia się więcej ofert dla osób biele władających językiem angielskim.

Najbardziej popularną formą dorabiania sobie są jednak korepetycje. Jest to korzyść nie tylko finansowa, oprócz tego, że do studenckiego portfela wpadnie parę groszy to jeszcze jest to doskonała metoda na to, aby cały czas obcować z językiem. W raz z rozpoczęciem roku szkolnego wzrasta popyt na korepetycje. Wiele uczniów szuka dla siebie pomocy w nauce języka angielskiego. Im więcej korepetycji będziemy udzielać i im więcej uczniów będzie z nich zadowolonych tym łatwiej będzie zdobyć kolejne zlecenia. Wiele osób poszukuje korepetytorów poprzez opinie innych osób. Im więcej zadowolonych uczniów tym większe zarobki. Zadowoleni uczniowie będą polecali innym uczniom i tak tworzy się swego rodzaju łańcuszek. Jeśli korepetycji będziemy udzielali poprzez portal Preply to tam również nasi uczniowie mają możliwość wystawienia o nas opinii i polecenie naszych usług.  Studenci udzielający korepetycji najczęściej decydują się na udzielanie lekcji w domu ucznia, lub udzielają lekcji poprzez Skype. Te ostatnie są również często traktowane jako urozmaicenie nauki, lub też podejmowane przez osoby, które nie mają możliwości dojazdu na zajęcia. Wiele osób jest zainteresowanych tego rodzaju nauką języka angielskiego.  Chcąc udzielać korepetycji należy się do tego przygotować. Warto zbierać materiały i ćwiczenia, które wykorzystamy podczas udzielania lekcji. Jeśli będziemy mieli zajęcia z dziećmi to wiedzę można przekazywać w formie zabawowej. Wiele przydatnych  materiałów do wykorzystania podczas z zajęć z dziećmi znajdziemy na stronach  internetowych  o tematyce związanej z edukacją językową najmłodszych.

Materiały prasowe: Preply.com, 2016

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

0
Would love your thoughts, please comment.x